Mikuláš (Vánoce jsou zase tady 2.)

10:14:00 2 Comments A+ a-

Tento projekt pořádá Niklaus z Life Full of Books. A cílem je utvářet vánoční atmosféru a psát každý týden nějaký článeček na zadaná vánoční témata. Jelikož já Vánoce miluji, tak jsem se musela hned přidat, i když se zpožděním :) Druhé téma je Mikuláš

Asi budu za divnou, ale já Mikuláše moc ráda nemám. Když jsem byla malá, ještě ve školce, vtrhli tam nějací opilí chaláni v maskách čertů a dělali tam neskutečný bordel, než je učitelky vyhnali. My děti úplně strachy bez sebe a mě se každý rok na Mikuláše zdáli šílené noční můry a horory o čertech a Mikuláších, z toho důvodu jsem tento svátek nikdy moc ráda neměla, protože jsem věděla, že zase v noci se nevyspím.


http://www.primolo.de/node/7904Jinak když jsme byli malé přišel k nám Mikuláš, čert a anděl, my odříkali básničku a pak moje sestra povídá, že ten Mikuláš má stejné brýle jako náš starší kamarád z baráku a tak nám došlo, že žádný Mikuláš, čert a anděl neexistují :) Když jsme byli větší chodili jsme se sestrou a jejím přítelem na Staromák, potkávali jsme miliony převlečených lidí, někteří vypadali opravdu strašidelně a jiní zase spíš vtipně, nejhezčí byli vždycky ty malé děti převlečené :) Já jsem to popravdě moc nemusela, všude plno lidí, každý se cpal někam a byla jsem vždycky ráda, když jsme dorazili v pořádku a neokradeni domů, ale byla to taková tradice.

Od rodičů jsme dostávali vždycky nějaké dobrůtky, většinou adventní kalendář, pomeranče, mandariky, čokoládové figurky a pár brambor, aby jsme nezapomněli být hodné i nadále :) Vždycky nám to někam schovali pod postel, za okno, do skříně a tak. Jednou si z nás mamka vystřelila a dala nám to za okno a tvrdila, že tam ještě před chvíli viděla černou chlupatou ruku, my jsme se šli podívat a mamka tam hodila nějakou rukavici nebo co to bylo a my se vážně děsně lekli a pak už tam nechtěli jít. No mamka se nám šíleně smála :D Teď už jsem veliká a na Mikuláše dostaneme od mamky vždycky nějakou maličkost akorát a nějak to moc neprožíváme.

http://www.studiolinie.cz/114-mikulasske-saunovani-s-koupeli-a-masazi-.html
Na závěr dvě říkanky z dětství:
Mik, mik, Mikuláš,přišel s čertem na koláč.
Čerte, čerte chlupatý,nechej pytel za vraty.
Slibuju ti, slibuju,
že už zlobit nebudu.

Mikuláš ztratil plášť, Mikuláška sukni,
hledali, nenašli, byli oba smutní. 


A co vy, jak slavíte Mikuláše? Máte jej rádi? Byli jste někdy také převlečeni?


2 komentářů

Write komentářů
Erný~
AUTHOR
pondělí, prosince 03, 2012 delete

Ne nikdy jsem za žádnou postavu nebyla, ale letos děláme ve škole Mikuláše dětem na prvním stupni. To bude ale prča :D
__
Jinak... Ale to přeci vůbec nevadí, že jsi starší, všichni jsme puberťáci :)) ale pokud o tyhle knížky nemáš zájem, tak je to jedno :D)
Já jsem tam chtěla docpat svoje oblíbené blogery ;D

Reply
avatar
Rosie
AUTHOR
čtvrtek, prosince 06, 2012 delete

Mikuláše jsem taky moc nemusela. A dnes pokud nemusím, v tento den raději nevycházím do ulic větších měst - alkoholem posilněné převlečené puberťáky případně postarší strýce opravdu nemusím...
Jinak, bratra, který byl v dětství celkem zlobivý, jednou čert kousek poponesl v pytli. No, moc dlouho mu ta "latina" nevydržela - počítám maximálně pár dní :)

Reply
avatar

Děkuji za všechny komentáře :)