Soukromé očko Myšáka Očka

10:00:00 4 Comments A+ a-

Ačkoliv je Tomík JEŠTĚ trochu malý a já zase UŽ trochu stará, dokážu ocenit i pěkné dětské knížky. Myšák Očko je jednou z těch, které si pozornost zaslouží. Stojí za ní autorka Šárka Svobodová, která byla tak hodná a poskytla mi jí k recenzi a také tak trpělivá, i přesto že mi to tak dlouho trvalo.

Brněnská zvířátka se již nemusí bát, detektiv Myšák Očko se o ně postará. Poradí si s příšerou v Líšeňském rybníku i dohlédne na klidný průběh olympiády v Růženině lomu. Samozřejmě, že na takové nelehké úkoly nebude sám, ale bude mít pár šikovných pomocníků. Jedná se o dva samostatné příběhy, každý zhruba po třiceti stranách. Milý příběh navíc doplňují pěkné ilustrace, které jsou barevné, ale nikoliv přeplácané a věřím, že se dětem líbí tak jako mně a Tomíkovi. Postava myšáka je typickým dětským kladným hrdinou, chytrý, slušný, obětavý...stejně tak ostatní postavičky mají, i přes malý prostor, krásně vykreslené charaktery, například zvědavá veverka Věrka. Oceňuji také vhodně zvolená jména postav, jsou srozumitelná, výstižná a pěkně sedí.

Mám pro vás skvělou zprávu, i vy se můžete vydat po stopách Myšáka Očka a jeho přátel. Autorka totiž situovala děj do známých brněnských míst a umístila na nich značky, které když objevíte, můžete si v knížce vymalovat jeden z obrázků. Tenoučká publikace tak poskytuje příjemnou možnost trávení volného času pro děti a jejich rodiče. Mohou se společně pustit do čtení a vydat na výlet po brněnské přírodě. Díky velkému fontu si mohou větší děti přečíst příběh i samy. Vydáním knihy ale Šárka Svobodová neskončila, na Myšákových stránkách nabízí také doprovodný materiál jako magnetky, pexeso či pohlednice a poskytuje aktuální informace o značkách a jejich stavu. Milým bonusem je i Myšákova písnička. Zkrátka projekt, jak má být, takových je jako šafránu, o to více je třeba si je užít...

4 komentářů

Write komentářů
neděle, listopadu 26, 2017 delete

Jé, super, Baru, hezká recenze. Taky se těším, že až budu číst knížky Toníkovi, že je pak zrecenzuju. :) Zatím ho baví zpívání a pohádka O koblížkovi. :)

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
pondělí, listopadu 27, 2017 delete

Moc Vám děkuji za recenzi :)!

Reply
avatar
středa, listopadu 29, 2017 delete

Na dětské knížky není nikdy pozdě! Jsem vlastně docela ráda, že mám pětiletou sestru, takže si s ní všechny ty pohádky můžu číst a hezky se u toho uvolnit, případně si třeba zavzpomínat na bezstarostné dětství. :)

Reply
avatar

Děkuji za všechny komentáře :)